Makale / Çeviri Gönder


Hâkim ve Savcı Eğitim Merkezi dergilerine makale/çeviri göndermek için lütfen aşağıdaki linkten indirebileceğiniz formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Ardından doldurduğunuz form ve ekindeki makalenizi türüne göre Sosyal ve Kültürel Dergiler için hsemsosyalmakale@adalet.gov.tr adresine, Bilimsel ve Akademik Makalelerinizi ise hsembilimselmakale@adalet.gov.tr e-posta adresine elektronik posta olarak gönderiniz.

Bunun için formdan öncelikle "Yayınlanacak dergi" bölümünden makalenizin/çevirinizin hangi dergide yayınlanmasını istiyorsanız o dergiyi seçiniz. Her derginin yazım kurallarının ve yayın ilkelerinin farklı olduğu göz önüne alındığında makalenize/çevirinize uygun dergiyi seçmek makalenizin/çevirinizin reddedilmemesi açısından önemlidir.

Makalenizi/çevirinizi Microsoft Office Word (*.doc, *.docx) formatında gönderebilirsiniz. Makale/çeviri dosya boyutunun "5 MB"ın altında olduğundan emin olunuz. Zira UYAP E-Posta Sunucusu belirtilen dosya haciminin üzerindeki dosyaların yüklenmesine izin vermemektedir. Bu durumda makale/çeviri dosyanızı *.rar, *.zip formatlarında sıkıştırarak "5 MB"ın altına getiriniz ve o şekilde yüklemeyi deneyiniz.

Paylaş